Partneři a donátoři

PARTNEŘI


Microsoft


Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

www.microsoft.com


Společnost ABB je partnerem Techmanie


ABB

ABB je přední světová společnost poskytující technologie pro energetiku a automatizaci, které umožňují energetickým a průmyslovým podnikům zvyšovat výkonnost při současném snížení dopadu jejich činnosti na životní prostředí. ABB má 145 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích.

ABBWIKOV GEAR s.r.o.

Společnost Wikov je aktivní v mechanickém strojírenství více než 125 let. Přes 80 let je tradičním výrobcem ozubených kol a mechanických převodovek. Zkušenosti vytvářené a předávané z generace na generaci v kombinaci s moderními výrobními technologiemi firmě umožňují vyrábět špičkové produkty s progresivním konstrukčním řešením a nadstandardními technickými parametry.

www.wikov.cz
Experimetarium - dánské science center

www.experimentarium.dkPrávě tato dvě přední science centra si zvolila Techmanii za svého partnera, který bude v české republice a okolních zemích šířit informace o jejich putovních expozicích a zprostředkuje zájemcům kontakt na pronajímatele. Více o expozicích zde


Technopolis


Technopolis - vlámské science center

www.technopolis.beRegionplzen.cz

Regionplzen.cz

Internetový portál Regionplzen.cz zprostředkovává svým čtenářům pravidelné a kvalitní informace ze všech oblastí regionálního dění: kulturní, politické, společenské i sportovní události doplňuje bohatá nabídka typů na cestování, ubytování, finance, obchody a řadu dalších služeb Regionplzen.cz.
Kudy z nudy

Katalog Kudy z nudy je projektem České centrály cestovního ruchu - CzechTourism na oživení domácího cestovního ruchu v České republice. Katalog představuje jednoduchý nástroj, jehož prostřednictvím se mohou tuzemští turisté seznámit s nabídkou aktivit, které jsou v České republice k dispozici k vyplnění jejich volného času během dovolené, o víkendu či na kratších výletech. Třídění aktivit odpovídá rozdělení na věkové skupiny (mladí, rodiny s dětmi, starší) a kategoriím podle jejich zájmů (adrenalinové sporty, zimní sporty, gurmánská turistika, lázeňská turistika, relaxace u vody, ...).

www.kudyznudy.cz

DEBRUJÁŘI


Asociace malých debrujárů České republiky vznikla na základě zkušeností z Kanady a přes Francii se dostala až do České republiky, kde působí od 22.9.1992.

Malí debrujáři jsou převážně chlapci a děvčata ve věku 7-18 let, ale i jejich starší kamarádi, sourozenci, rodiče, učitelé, kteří mají zájem o vědu, techniku, kteří stále něco vymýšlejí, objevují a experimentují.

Tento spolek se řídí heslem: Debrujár si vždycky ví rady!


www.debrujar.cz


Intersoft

Partnerem Techmanie je také společnost INTERSOFT-Automation s.r.o. Česká soukromá firma, která od roku 1993 funguje na trhu průmyslové automatizace. Působí zejména v České republice, Německu a Švýcarsku.

www.intersoft-automation.cz


DONÁTOŘI


ŠKODA TRANSPORTATION

Společnost ŠKODA TRANSPORTATION je v oboru dopravního strojírenství tradiční českou firmou se silným postavením na domácím i světovém trhu. Vznik ŠKODA TRANSPORTATION je spojený s oborovou i finanční restrukturalizací firmy, která vyústila k získání strategického majitele.

ŠKODA TRANSPORTATION

Czechtourism

Czechtourism

Česká centrála cestovního ruchu – Czechtourism je státní příspěvkovou organizací Ministerstva pro místní rozvoj České republiky. Byla zřízena v roce 1993 za účelem propagace České republiky jako atraktivní turistické destinace na zahraničním a od roku 2003 také na domácím trhu. Významnými partnery agentury při této propagaci jsou domácí turistické regiony, města a obce i podnikatelské subjekty.

Czechtourism

Plzeň, evropské hlavní město kultury 2015

Město Plzeň

Plzeň je čtvrtým největším městem v České republice. V západní části Čech zaujímá výrazné dominantní postavení jako silné průmyslové, obchodní, kulturní a správní centrum. Město bylo založeno v roce 1295 na soutoku řek Úhlavy, Úslavy, Radbuzy a Mže českým králem Václavem II. Výhodná geografická poloha mezi Prahou a zemskými hranicemi mu umožnila rychlý ekonomický rozvoj.

Město Plzeň

Plzeňský kraj

Plzeňský kraj

Plzeňský kraj se rozprostírá na jihozápadě České republiky. Sousedí na severozápadě s Karlovarským, na severu s Ústeckým, na severovýchodě se Středočeským a na východě s Jihočeským krajem. Nejdelší hranici má na jihozápadě se SRN (Bavorskem). Velmi výhodná je poloha regionu mezi hlavním městem Prahou a zeměmi západní Evropy. Svou rozlohou je Plzeňský kraj třetím největším krajem v České republice, avšak počtem obyvatel se řadí na deváté místo. Na celkovém počtu obyvatel České republiky se podílí 5,4%. Po Jihočeském kraji je druhým nejřidčeji zalidněným krajem v České republice.

Plzeňský kraj

Skupina ČEZ

Skupina ČEZ je největším energetickým uskupením regionu střední a východní Evropy, patří do evropské desítky největších energetických koncernů a je nejsilnějším subjektem na domácím trhu s elektřinou. Na evropském trhu s elektřinou se prosadila jako jediná energetická společnost ze zemí bývalého východního bloku. Je také tradičním partnerem české vědy a školství. Má mimo jiné svůj vlastní vzdělávací program Svět energie, při kterém funguje i klub (nejen) pro učitele fyziky.

Skupina ČEZŠKODA JS a.s.

Společnost ŠKODA JS a.s. se již padesát let zabývá inženýringem, výrobou komponent a servisem pro jadernou energetiku. V průběhu tohoto období získala rozsáhlé zkušenosti a stala se spolehlivým dodavatelem zařízení pro jaderné elektrárny v celém světě. V současnosti má 760 pracovníků. Dvě třetiny z tohoto počtu představují odborné technické a administrativní profese, třetinu tvoří dělnické profese. V roce 2004 do společnosti vstoupil nový vlastník – ruská strojírenská skupina OMZ, která je zárukou perspektivního rozvoje nosného oboru jaderné energetiky ve firmě.

ŠKODA JS a.s.


HLEDEJ

UDĚLEJTE RADOST DÁRKOVÝM POUKAZEM

Kontakt:
Techmania Science Center
U Planetária 2969/1
301 00 Plzeň
Tel: 737 247 581, 737 247 585
MAPA
Otevírací doba:
aktuální otvírací dobu najdete zde
AKTUÁLNÍ VÝBĚR FOTEK:

Jak se staví planetárium:Copyright (c) 2008 Techmania   All rights reserved.         Powered by NetPro systems, s.r.o.  
Creative Commons License
Techmania Science Center by Monika Kovandová Creative Commons 3.0 Unported License