Jak rostliny vedou vodu?Workshop pro dospělé s dětmi
Jak rostliny vedou vodu? Jak rostliny vedou vodu? Jak se chová rostlina ve vodě? A jak voda v rostlině? A co uvidíme, když do vody přidáme trochu barviva? Srdečně zveme dospělé s dětmi ve věku 8 – 10 let na interaktivní workshop s neotřelým tématem: zábavně podanou botaniku si u nás vyzkoušíte 16. března.

Více zde
Vědec nebo zahradník? Vědec nebo zahradník?
Jak se chová rostlina ve vodě? A jak voda v rostlině? A co uvidíme, když do vody přidáme trochu barviva? Srdečně zveme dospělé s dětmi ve věku 8 – 10 let na interaktivní workshop s neotřelým tématem: zábavně podanou botaniku si u nás vyzkoušíte 16. března.

Děti si ve spolupráci dospělými vytvoří model rostliny a budou na vlastní oči pozorovat, jak rostliny vedou vodu: s využitím dřeva, polystyrenu, několika druhů tekutin, plastových lahví či trubek a např. listů zelí mohou samy vyzkoušet optimální systém oběhu vody a v praxi se přesvědčit o složitosti systému, který je vlastní i té nejnepatrnější rostlince. Za pomoci různých barviv pak názorně uvidíte, jak rostliny na vaše experimenty reagovaly…

Bavte se a objevujte!


Kdy? 16. března 2013 od 10:00 a opět od 14:00 hod.
Cílová skupina: dospělí a děti ve věku 8 – 10 let.
Maximální počet účastníků: 10 dospělých, 10 dětí


Projekt ENGINEER v Techmanii
Pozor, workshop „Jak rostliny vedou vodu“ je nabízen zdarma jako český přínos do mezinárodního projektu Engineer, jehož cílem je vyvinout deset výukových modulů inspirovaných inženýrskými postupy.

Stačí se jen přihlásit


Kontakt: david.lobotka(et)techmania.cz., tel.: 737 247 592.

Podrobné informace o projektu Engineer, na němž se kromě Techmanie podílí i science centra z Izraele, Německá, Dánska, Nizozemí, Švédska, Velké Británie, Itálie a dalších zemí, najdete třeba ZDE.

Botanický workshop v Techmanii


Botanický workshop v Techmanii
28.2.2013
HLEDEJ

UDĚLEJTE RADOST DÁRKOVÝM POUKAZEM

Kontakt:
Techmania Science Center
U Planetária 2969/1
301 00 Plzeň
Tel: 737 247 581, 737 247 585
MAPA
Otevírací doba:
aktuální otvírací dobu najdete zde
AKTUÁLNÍ VÝBĚR FOTEK:

Jak se staví planetárium:Copyright (c) 2008 Techmania   All rights reserved.         Powered by NetPro systems, s.r.o.  
Creative Commons License
Techmania Science Center by Monika Kovandová Creative Commons 3.0 Unported License